Bugun...


VEYSEL KARAYILAN

facebook-paylas
YAĞCILIK NEREYE KADAR
Tarih: 04-03-2020 13:42:00 Güncelleme: 04-03-2020 13:42:00


Etrafınıza bir bakın! İş yerinde,çarşıda,pazarda tahmin edemeyeceğiniz kadar göreceksiniz.Üzerlerinde yağ lekesi yoktur ama vıcık vıcık yağ kokarlar.Ve bunlar geçimlerini yağcılıkla sağlar,eğriye bile bile doğru derler.
Bu devirde her zaman yalakalara yer vardır. Bu kişiler bir yerlere gelebilmek veya işlerini koruyabilmek için yalakalığı bir yol olarak görürler ve bir çok insan için yalakalık bir yaşam biçimidir.
Talimi, terbiyesi ve mektebi bulunmayan bu çirkin sıfatın yaygınlaşmasında;içselleştirilmesinde,bazı kişi ve kuruluşların özellikle resmi kurumların payı büyüktür.
Patron dediğimiz paralı insanlar ve makam sahibi bir çok kişi kendilerini sürekli pohpohlayan bu kişilere itibar eder ve onları az da olsa maddi olarak kollar ve kullanırlar.Vatandaş bunları tanır ve bilir.Her geçen gün yalakalık mesleğinin rağbet gördüğü ve sınırının aşıldığı bir dönemden geçiyoruz. Unutulmamalıdır ki dalkavuklar ve yalakalar bir gün gelir kendilerini satın alanı satarlar.Ve yağmur nereye yağarsa tarlayı oraya taşırlar.Çünkü bunların,kendi fikri zikri yoktur.

FACEBOOK YORUM
Yorum

YAZARIN DİĞER YAZILARI

HABER ARA
YAZARLAR
ÇOK OKUNAN HABERLER
  • BUGÜN
  • BU HAFTA
  • BU AY
SON YORUMLANANLAR
  • HABERLER
  • VİDEOLAR
HABER ARŞİVİ
GAZETEMİZ

Web sitemize nasıl ulaştınız?


nöbetçi eczaneler
Bizi Takip Edin :
Facebook Twitter Google Youtube RSS
YUKARI