Bugun...


MUSTAFA ÇOPURSUZ

facebook-paylas
VAKİT VATANIMIZA VE DEVLETİMİZE SAHİP ÇIKMA VAKTİ
Tarih: 12-02-2020 14:58:00 Güncelleme: 12-02-2020 14:58:00


Jeostratejik ve jeopolitik durumu itibariyle hem bölgenin hem de dünyanın kilit noktasında bulunan cennet vatan ülkemiz içeride ve dışarda bütün şer güçlerin iştahını kabartmaktadır. Söz konusu şer güçlerin emellerini kursaklarında bırakmak amacıyla zaman,  vatanımıza sahip çıkma zamandır. Zaman,  ülke olarak tek vücut olma zamanıdır. Konumu itibariyle, Rusya’nın Ortadoğu’ya ve sıcak denize hâkim olabilmesi, Haçlı ordularının Asya kıtasına geçebilmesi ve ABD’nin Ortadoğu’da kalıcı hale gelebilmesi için mutlak surette cennet vatanımıza ihtiyaçları vardır. Ayrıca, hem yeryüzü hem de yer altı zenginlikleriyle tüm art niyetli devletlerin iştahını kabartan bölgemizin paylaşılamaz olduğunu da göz önüne aldığımızda, ciddi manada ülkemizin tehdit altında olduğu anlaşılacaktır.

 

Diğer taraftan bahse konu planlarını gerçekleştirmek isteyen ülkelerin hain projelerini yürürlüğe koymak adına aceleciliğe mahal bırakmadan çok sabırlı bir şekilde yol kat ettiklerini de görmekteyiz. Düz mantıkla düşünüldüğü zaman, ABD, Rusya ve Avrupa’nın Ortadoğu’da kendilerini ilgilendiren herhangi bir durumun olmadığı kanaatine sahip olunur. Çünkü mezkûr coğrafyada mağdur olan bir vatandaşları dahi yoktur. Lakin asıl kavgalarının bölgenin tüm zenginliklerine sahip olmak ve hâkimiyetlerini tesis etmektir.

 

Filhakika Irak ve Suriye’ye barış getireceklerinden bahisle binlerce Km’lik yolu kat edip bölgeye çöken malum ülkelerin yüzde yüz hedeflerine erişebilmeleri için ülkemize hâkim olma planlarını millet olarak göz ardı etmememiz gerekmektedir. Yaklaşık yarım asırdan beri oluşturdukları terör örgütleriyle sürekli mücadele eden bir ülke olduğumuzu da unutmamak gerekir.

 

Bu durumlar karşısında tüm siyasi tarafların ve cennet vatanımızda yaşayan vatandaşlarımızın tamamının Sayın Cumhurbaşkanımıza ve ülkemiz yönetimine koşulsuz destek vermek, vatandaşlık görevimizin ta kendisi olsa gerek. Suriye konusunda diğer devletlerin,  Devletimizi sıkıntıya sokmasının karşısında 85 milyon Türk Milleti olarak birlik ve beraberliğimizi tesis etmemiz, bu necip milletin kim olduğunu diğer devletlere tekraren gösterilmiş olunacaktır.

 

Vakit, Vatanımıza ve Devletimize Sahip Çıkma Vaktidir.

 

Mustafa ÇOPURSUZ

Tüm Memur-Sen Konfederasyonu ve

Dive-Sen Genel Başkanı

FACEBOOK YORUM
Yorum

YAZARIN DİĞER YAZILARI

HABER ARA
YAZARLAR
ÇOK OKUNAN HABERLER
  • BUGÜN
  • BU HAFTA
  • BU AY
SON YORUMLANANLAR
  • HABERLER
  • VİDEOLAR
HABER ARŞİVİ
GAZETEMİZ

Web sitemize nasıl ulaştınız?


nöbetçi eczaneler
Bizi Takip Edin :
Facebook Twitter Google Youtube RSS
YUKARI