Bugun...


Mehmet Akif CAN

facebook-paylas
Önce Elinizi, Sonra Dilinizi Dezenfekte Ediniz..
Tarih: 20-04-2020 21:11:00 Güncelleme: 20-04-2020 21:11:00


Bu en başta size, sonra hepimize çok iyi gelecek.

  Niçin diliniz hep çatışma pozisyonunda? düşündünüz mü?

Neden bir araya gelerek medeni insanlar gibi konuşamıyorsunuz?

  Siz üçünüz, beşiniz bir araya gelerek konuşamazsanız, sizlere inanıp peşinizden gidecek halk, bu çatışmacı siyaset anlayışınıza nasıl güven duyacak? Halk olarak biz sizleri örnek alsak, kendimize muhalif olan herkesle yaka paça karakolluk veya icralık oluruz.

  Yok, ben siyaset yapıyorum, kendimi de muhatabımdan  daha üstün görüyorum diyorsanız, o zaman akıllı olan sen, karşıyı idare ederek onun seviyesine inmemelisin. Çünkü akıl silahlarınız denk değil, orantısız akıl kullandığınız için hakim cezayı size kesebilir. Aman dikkat.

  Bazen halktan biri, bir kısım davranışlarınızı gözlemlediğinde, sizi çelik çömlek oynarken mızıkçılık çıkaran yaramaz çocuklara benzetebilir.

 Öyle değil mi?

  İsterseniz çocukluğumuza inelim, o günün siyasetçilerini bir bir hatırlayalım. Biri birlerine karşı nezaketli, hakaret etmeden, fikirlerini açık oturumlarda anlatmıyorlar mıydı?

  Anlamıyoruz,  sizlerin ne yapmak istediğini! Siyaset yaşımız küçük olsa gerek!

  Anladığımız tek şey, birbirinize karşı sarf ettiğiniz sözlerin, yenilir yutulur cinste olmadığı. Taşa söyleseniz taş, yere söyleseniz yer yarılır. lakin, siz hiç tınmıyorsunuz. Kullandığınız dil, celladın yağlı ilmeği gibi öldürücüdür. Biraz ağzınızdan çıkanı kulağınız, mazlumun sesini yüreğiniz duysun.

Birde şu saldırgan tutumunuz var ya, paylaşamadığınız ne var?

  Hiç doymayacakmış gibi helal haram demeden, servetinize servet katmanın telaşındasınız.  Aşırdıklarınızı bitirmeden, manen öldürdüklerinizin peşi sıra bu dünyadan gideceksiniz. Görülmeyen bir mikrop, dünyayı nasıl da hallaç pamuğu gibi darmadağın etti. Hepimizi; sokağa çıkamaz, malına mülküne sahip olamaz, koklamaya kıyamadığın evlada sarılamaz etti...

Hala inat ederek,

  Hukuku gözetmiyor, hak sahibine hakkını vermiyor, mazlumu kollayıp, zalime siper olmuyorsunuz. Veren el olanın, alan olmaktan iyi olduğunu, son pişmanlığın fayda vermediğini, dünyanın sineğin kanadı kadar değerinin olmadığını daha anlamadın mı?

  Hiçbir şey anlamadıysanız, önce elinizi, sonra dilinizi dezenfekte edin. bu hepimize iyi gelecek.

-Belini mi?

  Sana atış serbest. Zaten Entube olmuş bir vaka sın.

*Yazı hiç kimseyi kast etmeden aklen engelli hayal ürünü kişilere hitap etmektedir.

FACEBOOK YORUM
Yorum

YAZARIN DİĞER YAZILARI

HABER ARA
YAZARLAR
ÇOK OKUNAN HABERLER
  • BUGÜN
  • BU HAFTA
  • BU AY
SON YORUMLANANLAR
  • HABERLER
  • VİDEOLAR
HABER ARŞİVİ
GAZETEMİZ

Web sitemize nasıl ulaştınız?


nöbetçi eczaneler
Bizi Takip Edin :
Facebook Twitter Google Youtube RSS
YUKARI