Bugun...Gaziantep Düğün Salonları İşletmecileri İsyanda

COVID-19 salgın hastalığının ilimizde artması nedeniyle hastalığın yayılmasını önlemek amacıyla alınan tedbirler özellikle ilimizde radikal bir şekilde uygulanmaya İçişleri Bakanlığının genelgesiyle başladı.

facebook-paylas
Tarih: 26-08-2020 17:55

Gaziantep Düğün Salonları İşletmecileri İsyanda

COVID-19 salgın hastalığının ilimizde artması nedeniyle hastalığın  yayılmasını önlemek amacıyla alınan tedbirler özellikle  ilimizde radikal bir şekilde uygulanmaya İçişleri Bakanlığının genelgesiyle başladı.

 Bu konuda 6 aydan beri çok sıkıntılar çektiklerini vurgulayan Düğün Salonu İşletmecileri zor durumda olduklarını açıkladılar.
Düğün Salonu İşletmecisi Hacı Ramazan Demir bir büyük olarak bütün düğün salonu işletmecilerinin çözüm aramak amacıyla kendisi ziyaret ettiklerini genelge ve yasaklardan kaynaklanan sorunların çözülmesini istediler.
Hacı Ramazan Demir farklı ortamlarda istişarede bulundukları düğün salonu işletmecilerinin kendisini temsilci olarak göstermeleri için ziyaret ettiklerini, meslektaşlarını misafir etmekten de memnun olduğunu  ifade ederek kendilerine teşekkür etti.
Hacı Ramazan Demir bu işin çözümünün korona virüs ile mücadelede  nasıl başarılı oluruzun cevabını temelde aramak gerektiğini, yasaklarla bir yere gelinemeyeceğini vurguladı.
Demir; tek çare sosyal mesafe kurallarını bir kültür olarak oluşturmak zorunda olduklarını, kına, çeyiz, nişan gibi geleneksel örf ve adetlerimiz içeren fonksiyonları ortadan kaldırmanın korona virüs ile mücadelede çözümsüz olacağını vurgulayarak; daha düzgün kontrol edilebilir bir yöntemin benimsenmesi gereğinin altını çizdi.
Demir sözlerine şöyle devam etti; “elbette zor durumda olan kiradan dolayı haciz aşamasına gelen ,mülk sahibi ile kira anlaşmazlığı yönünden mahkemeleşen işletmelerimiz var. Bende zor durumdayım. Hepimiz zor durumdayız. Günlük yevmiye ile çalışan sahne çalışanları, müzisyenler, fotoğrafçılar, gelinlikçiler, çiçekçiler inanın açlıkla karşı karşıyalar.
Pandemi ile elbette mücadele edelim. Yasaklarla bu illet hastalığı atlatacağımız zannetmiyorum.
Düğün salonlarında bizler her türlü önlemi alıyoruz. Hatta emniyetten, sağlık ekiplerinden denetim elemanlarından takdirle karşılanıyoruz. Düzeni biz sağlarken nedense yasak bizlere geliyor.
Okullarda kına,nişan ,düğün yapılıyor. Sosyal medya paylaşımlarında çok vahim görüntü ve  tablo ile karşılaşıyoruz. İnsanlar üst üste halay çekerken bizler yakın mesafeyi asla oluşturtmuyoruz.
Sokak düğünleri Allaha emanet.
Yani tek sorun biz isek zaten düğün iptalleriyle bittik. Bizler bittik ama pandemi hala giderek artıyor. Tek bulaşı nedeni demek ki biz düğün saloncuları değilmişiz..
O halde pandemi mağdurlarının sektörler içerisinde tek mağduru bizleriz. Devlet önlemini alırken bizim gibi sektörleri düşünmesi lazım.
Sağ olsunlar arkadaşlar bir büyük olarak teşrif etmişler. Bende mesleğimizden bir temsilciler kurulu oluşturup sayın valimizle, İçişleri Bakanımızla, Ticaret Bakanımızla,Ticaret Odamızla,TOBB başkanımızla, Kültür Bakanımızla görüşelim diyoruz. Yani turistik tesislerde herşey serbest. Sadece bu illet virüs düğün salonlarındaki kınada mı ,düğünde mi yayılıyor. Sahillerde, büyük otel mekanlarında, marinalarda düğünlerde nedense yasak yok, her şey serbest. Eğer düğün salonları günah keçisiyse salonları kapatalım, kiralarımızı bir süre devlet versin. Koronavirüs artışlarına birde bu açıdan bakalım. Koronavirüs vakalarının tek artış kaynağı biz isek eyvallah biz bu mesleği terk edelim. “ (gazianteppostası)


FACEBOOK YORUM
Yorum

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER GÜNDEM Haberleri

HABER ARA
YAZARLAR
ÇOK OKUNAN HABERLER
  • BUGÜN
  • BU HAFTA
  • BU AY
SON YORUMLANANLAR
  • HABERLER
  • VİDEOLAR
HABER ARŞİVİ
GAZETEMİZ

Web sitemize nasıl ulaştınız?


nöbetçi eczaneler
Bizi Takip Edin :
Facebook Twitter Google Youtube RSS
YUKARI YUKARI